KOCIE OKO – jak zrobić zmysłowe spojrzenie – kreski w stylu Marilyn Monroe

Eyeliner to najprostszy sposób, by w kilka sekund wyglądać bardziej stylowo i glamour.

Można to zrobić również za pomocą płaskiego, ściętego pędzelka i cienia do powiek w kolorze czarnym lub grafitowym.

Miękkie kreski na powiekach, mocno podkreślone usta, których umalowanie zajmowało jej czasem nawet dwie godziny i platynowe loki stały się znakiem rozpoznawczym Marilyn Monroe, a także epoki, w której żyła. Te, które nosiła Marilyn, były jedyne w swoim rodzaju: dodawały spojrzeniu zalotnej miękkości, jednocześnie potęgując efekt półprzymkniętych powiek (co w połączeniu z lekko rozchylonymi ustami zawsze wygląda niesłychanie zmysłowo). Nic dziwnego, że do dziś są jednym z najchętniej powtarzanych motywów w makijażu.

Ważne, by bawić się konwencją, a nie kopiować tego stylu 1:1. Jeśli do kresek na powiekach chcesz dodatkowo, nosić czerwone usta, to szminka musi być matowa, bo to zawsze wygląda nowocześnie. Szminkę można bardzo niedbale wetrzeć w usta, by stały się jakby czerwone od niechcenia. Nigdy nie mogą być przerysowane, wyglądają wtedy nienaturalnie.

Wybór eyelinera

Najlepszy efekt daje klasyczny półpłynny eyeliner z miękkim, delikatnym pędzelkiem.

Jego stosowanie wymaga wprawy, ale w przeciwieństwie do linerów w formie pisaków, markerów, aplikatorów z gąbeczką czy kredek, pozwala uzyskać pożądany, miękki, precyzyjny, jakby “graficzny” efekt. Do tego taki eyeliner, gdy już wyschnie, nie odbija się na powiekach i długo na nich utrzymuje. Wszelkie nowoczesne wynalazki często po jakimś czasie wałkują się lub nieestetycznie pękają na powiece.

Kolor ma znaczenie

I wcale nie musi to być czerń! Marilyn Monroe najczęściej nosiła nie czarny, a brązowy kolor. Na powiekach świetnie wyglądają wszelkie warianty tzw. oszukanej czerni, zwłaszcza bardzo, bardzo ciemny granat albo grafit, które dodają spojrzeniu głębi i miękkości. Czerń czasami może być zbyt agresywna.

Przepis na perfekcyjne kreski a la Marilyn Monroe.

  1. Ustawienie lusterka – ważne by patrzeć na nie lekko z góry i odrobinę pod kątem.
  2. Bardzo ważne aby oprzyć łokcie na stole. Dzięki temu uzyskasz stabilność i łatwiej będzie ci namalować perfekcyjne kreski.
  3. Aby gładko poprowadzić idealną linię, naciągnij lekko powiekę na zewnątrz i do góry.
  4. Spróbuj namalować kreskę za jednym pociągnięciem pędzelka. Sięgając po eyeliner, musisz być odważna i pewna siebie. Jeśli ruch będzie pewny i zdecydowany, na pewno ci się uda! Czasem trzeba poćwiczyć 🙂
  5. Nie nakładaj zbyt dużo produktu naraz. Przed malowaniem delikatnie odciśnij pędzelek w chusteczkę. Potem zdecydowanie narysuj cienką kreskę tuż przy linii rzęs. Powtórz kilka razy, aż osiągniesz długość i grubość, na jakiej ci zależy.
  6. Dla ułatwienia możesz zacząć malować kreskę w 1/3 długości powieki, należy ciągnąc ją aż do zewnętrznego kącika oka. Na koniec uzupełnij krótszy odcinek zaczynający się w wewnętrznym kąciku.
  7. Wyciągnij kreskę poza kontur oka kierując ją lekko do góry. Marilyn zawsze malowała również kawałeczek skóry pod kreską przy zewnętrznym kąciku, tworząc jakby trójkącik koloru. Taki trik dodaje spojrzeniu miękkości.
  8. Na koniec bardzo mocno wytuszuj rzęsy lub skuś się na doczepienie sztucznych.

Makijaż w stylu Marilyn Monroe najlepiej pasuje do jasnej cery. Nie zapominaj o brwiach – grają w tym makijażu co prawda rolę drugoplanową, ale nie oznacza to, że nie są ważne!

Powinny być idealnie wyregulowane i subtelnie wygięte w łuk w 2/3 swojej długości.

Inspiruj się Marilyn, ale zawsze dostosuj kształt brwi do tego, czym obdarzyła cię natura.

Kreska na Oku ala Marilyn Monroe

In preparation of our CCNA exam, we want to make sure we cover the various concepts that we could see on our Cisco CCNA exam. So to assist you, below we will discuss preparing for the CCNA exam.
200-125 vce
When you purchase a lab kit form us you will get a lab workbook to help guide you through your labs. But the lab workbook does assume that you have some basic knowledge about Cisco routers and switches.
210-260
A candidate being able to correctly answer all of the questions encompassed in Cisco 200-125 dump is very likely to pass the exam with flying colors, so if I were you, I would jump at the chance to get a high score. 
300-115 switch
The preparation of CCNA Routing and Switching exam, you can do with our preparation material. 
http://www.itcert-online.com/
For example, the pdf questions, debate each topic at a distance, the applicants study them dull and annoying. Similarly, the applicants provide favorite to exercise test. A practice test is communicating and stimulating as associated to pdf material.
cisco
It is written in layman’s terms for very green students and it the cheapest solution. However I have found that it does not go as in-depth to some topics as I might like.